Jooga-Mõmmi raamatu illustreerimine

29
apr. 2020
..., Raamat
0

Mõtlesin Teile natuke kirjutada, kuidas minu illustratsioonid said toredasse lasteraamatusse “Jooga-Mõmmi lõdvestusharjutused lastele”, mis on kirjutatud väga andeka Jaana Ojakäär-Kitsingu poolt.

Eelmisel aastal, ühel toredal septembrikuu päeval, võttis minuga ühendust Jaana, kes uuris, kas ma sooviksin tema raamatut illustreerida. Pakkumine oli nii põnev ja olin kohe rõõmuga valmis illustreerima.
Kõige huvitavam on see, et olen mõelnud raamatu illustreerimise soovist juba tükk aega. Ning nüüd oligi see võimalus, mille üle olen ma ülimalt tänulik. 🙂

Seejärel saatis Jaana mulle raamatu teksti ning ka kondikava ideedega, milliste tekstide juures võiksid illustratsioonid olla.
Raamatut oli väga inspireeriv illustreerida, kuna see on nii armas ja kaasahaarav, et kohe hakkasid pähe lendama igasugused ideed.

Raamatu illustratsioonide valmimise tähtpäev oli selle aasta jaanuaris, seega aega oli maalida mitu kuud aga samas see aeg läks väga kiirelt. Pidin tegema pidevalt valikuid oma teiste tööde kõrvalt, milliseid uusi projekte ma võtan vastu ja milliseid mitte. Kuna tegelen ka portreejoonistuste tegemisega, siis vähendasin ma nende tellimuste vastuvõtmist, et jõuaksin keskenduda raamatu illustreerimisele.

Kui jaanuarikuu oli kätte jõudnud, siis sain ka oma illustratsioonid valmis maalitud. Illustratsioonid maalisin akvarellvärvidega. Ning märtsis saigi raamat valmis ning nüüd on müügil see suuremates raamatupoodides ja ka siin e-poes.

Lisan siia pilte, millised illustratsioonid lõpuks välja tulid :).